6 sposobów na funkcjonalną kuchnię

07.04
6 sposobów na funkcjonalną kuchnię

Praktyczne rozwiązania nie muszą być nudne. Kuchnia to miejsce przeznaczone do przygotowania posiłków i centrum życia rodzinnego w Twoim domu. Dlaczego dodatkowo nie możesz gotować w estetycznym otoczeniu? Na funkcjonalność kuchni wpłynie właściwie dobrane umeblowanie, dlatego warto przyjrzeć się ofercie mebli do kuchni. Najprawdopodobniej odnajdziesz się w którejś z poniższych propozycji na stworzenie praktycznej i estetycznej kuchni.

 

Sposób na dobry gust – drewniane meble kuchenne na wymiar

Pierwszy sposób przeznaczony jest dla wybrednych kucharzy. Nie zadowalają się oni półśrodkami i nie idą na kompromisy z jakością. Rozwiązaniem dla nich są lakierowane drewniane meble kuchenne. Drewno to szlachetny materiał, który może łatwo dodać elegancji wystrojowi Twojej kuchni. Klasyczny i uniwersalny styl drewnianych mebli ucieszy nawet wymagające oko, a wykorzystanie drewna to również dodatkowe zalety, takie jak:

  • łatwość w czyszczeniu powierzchni,

  • wysoka odporność na uszkodzenia,

  • wygoda w otwieraniu i zamykaniu szafek.

Szybko i smacznie – rozwiązanie dla zabieganych

Rano spisujesz sobie listę rzeczy do zrobienia na dany dzień? Nie ma w niej zbyt wiele miejsca na przygotowywanie posiłków? Jeśli masz w planach inne, ważniejsze sprawy niż gotowanie, urządź kuchnię tak, by ułatwiała Ci kulinarne obowiązki.

 

Przede wszystkim zainwestuj w komplet szafek według swojego pomysłu. Zarówno szafki wiszące i stojące możesz rozplanować tak, by ograniczyć krzątanie się do minimum. Jeśli zaś wybierzesz materiał prosty w czyszczeniu, taki jak drewno, to kuchnia praktycznie bez większego wysiłku będzie lśnić czystością. Wybierając cały zestaw, możesz zaprojektować go w minimalistycznym stylu, maksymalnie odpowiadającym Twoim potrzebom i nawykom kuchennym.

 

Ciągle coś nowego – jak zadowolić wielbicieli zmian?

Gdy decydujesz się na meble do kuchni z płyty MDF lub wiórowej, masz niemal nieograniczone możliwości aranżacji ich wyglądu. Są one wykańczane okleiną, a także malowane na matowo, półmatowo lub na połysk. To dobry wybór dla zwolenników dynamicznych aranżacji. Nowoczesny i prosty styl wystroju takiej kuchni pozwoli Ci dowolnie zmieniać jej wygląd za pomocą dodatków czy ciekawych akcesoriów kuchennych. Tylko od Twojej wyobraźni będzie zależał końcowy efekt tych działań.

 

Tradycyjny smak – jak zaspokoić skłonność do klasyki?

W trakcie gotowania używasz tradycyjnych i egzotycznych przypraw, by dodać smaku potrawom? To samo możesz zrobić dla wystroju kuchni: dodać kilka nowych elementów, by ożywić proste wnętrze.  Kilka małych szafek wiszących lub nowa stojąca szafka narożna w ciekawym kolorze dopasowanym do reszty umeblowania pozwoli uzyskać efekt różnorodności i odświeżyć wygląd. Jeśli lubisz klasykę i nie zależy Ci na spektakularnych zmianach, wystarczy dopełnić wnętrze kuchni, a stworzysz zupełnie nowe pomieszczenie.

 

Metoda na kuchnię dla dużej rodziny

Masz dużą rodzinę i potrzebujesz kuchni, która zaspokoi ich potrzeby? Rodzinne gotowanie będzie proste, jeśli zainwestujesz w zestaw mebli do kuchni na wymiar. Oferta zakładów stolarskich jest dzisiaj obszerna pod tym względem. Można wybierać wśród takich rodzajów szafek, jak: wiszące, stojące, narożne, zakończeniowe i przeznaczone pod zabudowę sprzętu AGD. Szczególnie polecane dla osób mieszkających z rodziną są ostatnie z wymienionych. Zabezpieczą one cenne urządzenia przed zabawami dzieci i pomogą utrzymać porządek w dużej kuchni wyposażonej w sprzęty do gotowania.

 

Sam w domu – pomysły dla gotującego singla

Jeśli mieszkasz sam, spędzasz więcej czasu w kuchni – nikt nie ugotuje obiadu za Ciebie. Ale nie musisz iść z nikim na kompromis co do wyglądu kuchni. Chcesz mieć czerwone lub niebieskie meble? Nie ma problemu.

 

Duże możliwości kompozycyjne i funkcjonalne dają meble z nowoczesnych materiałów, jak płyty MDF i wiórowe. Zestaw szafek z tego tworzywa może mieć awangardowy albo tradycyjny styl, wszystko zależy od Ciebie. Zwłaszcza decydując się na malowane meble z tych materiałów, wyrazisz swój indywidualny styl.

 

Nie musisz zastanawiać się gdzie w skomplikowanym układzie szafek znajduje się sól, albo jak poukładać talerze, by nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Wszystko jest na swoim miejscu. Kuchnie na wymiar to po prostu wygodniejsze życie codzienne.

Wstecz