6 sposobów na funkcjonalną kuchnię

07.04
6 sposobów na funkcjonalną kuchnię

Praktyczne rozwiązania nie muszą być nudne. Kuchnia to miejsce przeznaczone do przygotowania posiłków i centrum życia rodzinnego w Twoim domu. Dlaczego dodatkowo nie możesz gotować w estetycznym otoczeniu? Na funkcjonalność kuchni wpłynie właściwie dobrane umeblowanie, dlatego warto przyjrzeć się ofercie mebli do kuchni. Najprawdopodobniej odnajdziesz się w którejś z poniższych propozycji na stworzenie praktycznej i estetycznej kuchni.

 

Sposób na dobry gust – drewniane meble kuchenne na wymiar

Pierwszy sposób przeznaczony jest dla wybrednych kucharzy. Nie zadowalają się oni półśrodkami i nie idą na kompromisy z jakością. Rozwiązaniem dla nich są lakierowane drewniane meble kuchenne. Drewno to szlachetny materiał, który może łatwo dodać elegancji wystrojowi Twojej kuchni. Klasyczny i uniwersalny styl drewnianych mebli ucieszy nawet wymagające oko, a wykorzystanie drewna to również dodatkowe zalety, takie jak:

  • łatwość w czyszczeniu powierzchni,

  • wysoka odporność na uszkodzenia,

  • wygoda w otwieraniu i zamykaniu szafek.

Szybko i smacznie – rozwiązanie w kuchni dla zabieganych

Rano spisujesz sobie listę rzeczy do zrobienia na dany dzień? Nie ma w niej zbyt wiele miejsca na przygotowywanie posiłków? Jeśli masz w planach inne, ważniejsze sprawy niż gotowanie, urządź kuchnię tak, by ułatwiała Ci kulinarne obowiązki.

 

Przede wszystkim zainwestuj w komplet szafek według swojego pomysłu. Zarówno szafki wiszące i stojące możesz rozplanować tak, by ograniczyć krzątanie się do minimum. Jeśli zaś wybierzesz materiał prosty w czyszczeniu, taki jak drewno, to kuchnia praktycznie bez większego wysiłku będzie lśnić czystością. Wybierając cały zestaw, możesz zaprojektować go w minimalistycznym stylu, maksymalnie odpowiadającym Twoim potrzebom i nawykom kuchennym.

 

Ciągle coś nowego – jak zadowolić wielbicieli zmian?

Gdy decydujesz się na meble do kuchni z płyty MDF lub wiórowej, masz niemal nieograniczone możliwości aranżacji ich wyglądu. Są one wykańczane okleiną, a także malowane na matowo, półmatowo lub na połysk. To dobry wybór dla zwolenników dynamicznych aranżacji. Nowoczesny i prosty styl wystroju takiej kuchni pozwoli Ci dowolnie zmieniać jej wygląd za pomocą dodatków czy ciekawych akcesoriów kuchennych. Tylko od Twojej wyobraźni będzie zależał końcowy efekt tych działań.

 

Tradycyjny smak – jak zaspokoić skłonność do klasyki?

W trakcie gotowania używasz tradycyjnych i egzotycznych przypraw, by dodać smaku potrawom? To samo możesz zrobić dla wystroju kuchni: dodać kilka nowych elementów, by ożywić proste wnętrze.  Kilka małych szafek wiszących lub nowa stojąca szafka narożna w ciekawym kolorze dopasowanym do reszty umeblowania pozwoli uzyskać efekt różnorodności i odświeżyć wygląd. Jeśli lubisz klasykę i nie zależy Ci na spektakularnych zmianach, wystarczy dopełnić wnętrze kuchni, a stworzysz zupełnie nowe pomieszczenie.

 

Metoda na kuchnię dla dużej rodziny

Masz dużą rodzinę i potrzebujesz kuchni, która zaspokoi ich potrzeby? Rodzinne gotowanie będzie proste, jeśli zainwestujesz w zestaw do kuchni mebli na wymiar. Oferta zakładów stolarskich jest dzisiaj obszerna pod tym względem. Można wybierać wśród takich rodzajów szafek, jak: wiszące, stojące, narożne, zakończeniowe i przeznaczone pod zabudowę sprzętu AGD. Szczególnie polecane dla osób mieszkających z rodziną są ostatnie z wymienionych. Zabezpieczą one cenne urządzenia przed zabawami dzieci i pomogą utrzymać porządek w dużej kuchni wyposażonej w sprzęty do gotowania.

 

Sam w domu – pomysły dla gotującego singla

Jeśli mieszkasz sam, spędzasz więcej czasu w kuchni – nikt nie ugotuje obiadu za Ciebie. Ale nie musisz iść z nikim na kompromis co do wyglądu kuchni. Chcesz mieć czerwone lub niebieskie meble? Nie ma problemu.

 

Duże możliwości kompozycyjne i funkcjonalne dają meble z nowoczesnych materiałów, jak płyty MDF i wiórowe. Zestaw szafek z tego tworzywa może mieć awangardowy albo tradycyjny styl, wszystko zależy od Ciebie. Zwłaszcza decydując się na malowane meble z tych materiałów, wyrazisz swój indywidualny styl.

 

Nie musisz zastanawiać się gdzie w skomplikowanym układzie szafek znajduje się sól, albo jak poukładać talerze, by nie zajmowały niepotrzebnie miejsca. Wszystko jest na swoim miejscu. Kuchnie na wymiar to po prostu wygodniejsze życie codzienne. Warto zapoznać się z naszymi realizacjami, aby odnaleźć własne inspiracje.

Wstecz