7 powodów, dla których warto mieć meble apteczne na zamówienie

20.06
7 powodów, dla których warto mieć meble apteczne na zamówienie

Niestandardowe wysokości, krzywe kąty, niespodziewane wnęki, załamania i skosy… Takie atrakcje często czekają na nas w pomieszczeniach, które adaptujemy pod aktualnie otwierany biznes lub kiedy rozpoczynamy remont miejsca wcześniej zagospodarowanego. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku aptek, w których dobrze zorganizowane przechowywanie produktów jest tak bardzo istotne. Dlatego tylko wybór mebli aptecznych na zamówienie gwarantuje funkcjonalność pomieszczeń użytkowych.

Recepta na ergonomiczną aptekę - pomogą meble na wymiar

Apteka to pomieszczenie, którego funkcjonalność i logiczny układ to nie tylko ułatwienie dla pracownika, który musi szybko i bezbłędnie poruszać się wśród wielu produktów przeróżnych rozmiarów i przeznaczenia, lecz również dla klienta tego miejsca, który powinien bez problemu odnaleźć się w jego wnętrzu i - w przypadku apteki samoobsługowej - zlokalizować interesujący go produkt i dokonać zakupu. 


Meble apteczne na zamówienie rozwiązują problemy nieustawnych pomieszczeń

W aptece przechowywanie odgrywa niebagatelną rolę. Ogromna ilość produktów, których układ – zarówno na terenie dostępnym dla klienta, za ladą, jak i na zapleczu – powinien być czytelny, to wyzwanie dla firm oferujących meble do aptek.


Aptekarze od zawsze organizują przestrzeń swojej pracy tak, by łatwo można było odnaleźć preparaty dostępne od ręki oraz leki na receptę. Stąd potrzeba projektowania do aptek takich mebli, które jednocześnie spełniać będą wymagania pracujących tam osób, pozwolą na sprawne zarządzanie asortymentem oraz pozwolą go atrakcyjnie pokazać potencjalnemu nabywcy. Takie projekty powstają tylko na indywidualne zlecenia.

Klasa sama w sobie: meble do aptek na zamówienie

Dlaczego akurat meble na wymiar? Jest kilka bardzo istotnych powodów, które sprawiają, że decyzja o zamówieniu mebli aptecznych na wymiar, jest tą słuszną:

  1. Zagospodarowanie przestrzeni – indywidualny projekt mebli aptecznych, które są zrobione na wymiar to niesamowita oszczędność miejsca. Dzięki zwymiarowaniu pomieszczenia przez producenta możemy wykorzystać dosłownie każdy kącik. Pomieszczenia mają przeróżne wymiary – trudno znaleźć na rynku gotowe moduły, które perfekcyjnie dopasujemy do własnych przestrzeni, czasem jest to po prostu niemożliwe. Często okazuje się, że akurat w najważniejszym miejscu brakuje 5 centymetrów blatu, a gdzie indziej ściana mogłaby być dalej o te 7 mm. I co wtedy?
  2. Dopasowanie do elementów architektonicznych  – pomysłowość architektów i wykonawców czasami zaskakuje. Podczas oglądania pomieszczenia natrafiamy na wystającą na środku ściany rurę. Gniazdka są umiejscowione w dziwnych miejscach, a kąt prosty przy oknie okazuje się nie być kątem ani trochę prostym i nie da się tam wstawić szafki. Nie wspominając już o przestrzeniach między oknami bądź przy drzwiach, gdzie standardowe szafki nie pasują. Ratunkiem dla tak niefortunnie wykonanych przestrzeni aptecznych są meble na wymiar, pozwalające na uwzględnienie wszelkich dziwnych i nietypowych elementów przestrzeni. Nasi fachowcy odpowiednio przycinają blaty, aby pasowały do krzywej ściany, uwzględniają położenie gniazdek, wentylacji oraz otworów drzwiowych i okiennych.
  3. Spełnienie indywidualnych potrzeb – producenci gotowych mebli nie są w stanie przewidzieć wszystkich potrzeb i przeznaczenia mebla. Apteka wymaga konkretnego rodzaju wyposażenia, które spełni określone funkcje. Inny rodzaj regałów jest potrzebny do wystawienia w części otwartej w aptece samoobsługowej, inną zaś rolę spełnia szklana gablota przeznaczona do ekspozycji produktów klasy premium. Dzięki projektowaniu mebli aptecznych na wymiar jesteśmy w stanie dopasować idealne szerokości, wysokości i głębokości szafek, regałów i gablot do wymagań przestrzeni. Jeżeli wiemy, że szafka o szerokości 35,5 cm będzie idealna na konkretny produkt albo przyda się do przechowywania dokumentów za ladą apteczną, stworzymy dokładnie taki mebel.
  4. Jakość – meble robione na wymiar to wyjątkowa jakość i materiały, które spełnią określone normy. Ze względu na to, że sprzęty są realizowane na zamówienie, tworzywa, z jakich są wykonane różnią się diametralnie od tych z masowej produkcji.  Dodatkowo możliwość osobistego doboru materiałów, z jakich wykonane będzie zamówienie, pozwala mieć pewność świetnej jakości i żywotności mebli zamawianych do aptek.
  5. Rodzaj i przeznaczenie pomieszczenia – dopasowanie rodzaju mebli aptecznych do rodzaju pomieszczenia to kolejna bardzo istotna kwestia. W zależności od tego, czy apteka będzie lokalem samoobsługowym, czy pomyślana została wyłącznie jako miejsce do sprzedaży zza lady, inaczej zostaną zaplanowane ekspozycja i przechowywanie. Jeszcze inne meble będą potrzebne na apteczne zaplecza.
  6. Wpływ na każdy etap projektu – możliwość uczestniczenia w tworzeniu mebla począwszy od wymiarowania po jego montaż pozwala od samego początku mieć wyobrażenie na temat finalnego produktu. Daje to możliwość weryfikacji i kontroli nad produkcją – zyskujemy pewność, że w fazie końcowej wszystko będzie dopasowane jak należy.
  7. Staromodnie lub nowocześnie, czyli styl – w zależności od tego, czy planujemy aptekę w starym stylu, z ciężkimi drewnianymi meblami pełnymi zdobień, wąskich półeczek i szafek z mnóstwem szuflad, czy nasze pomieszczenie będzie utrzymane w minimalistycznym, nowoczesnym tonie – decydując się na meble apteczne na wymiar, mamy możliwość spełnienia swojej wizji aranżacyjnej.

Nie ma wątpliwości, meble apteczne na wymiar to mnóstwo korzyści – nie tylko dla pracownika, ale również dla klienta apteki, który poruszać się będzie wśród tej specyficznej zabudowy.  Możliwości, które niesie za sobą indywidualny projekt, a także solidność wykorzystanych materiałów, to dobra inwestycja na lata. Realizacje znajdą Państwo na naszych stronych.

Wstecz