Jak urządzić estetyczną i funkcjonalna łazienkę?

05.07
Jak urządzić estetyczną i funkcjonalna łazienkę?

Czy zdarzyło Ci się myśleć o pięknym wyglądzie swojej łazienki? Lubisz porządek, ale czy umiesz zapanować nad bałaganem w jej wnętrzu? Wydaje się to nierealne? A szkoda, bo obie te rzeczy– piękny wygląd i porządek – można mieć jednocześnie. Wystarczy pomysł i odrobina chęci, aby na zawsze podnieść komfort użytkowania tej części domu.

Problem małego metrażu i dużych oczekiwań - meble na wymiar pomogą

Łazienka to miejsce, do którego często nie przywiązujemy większej wagi przy aranżacji wnętrz. Ze względu na typowy dla polskiego budownictwa niewielki metraż, jaki przeznacza się na to pomieszczenie, jesteśmy skupieni na praktycznych aspektach, w dalszej kolejności biorąc pod uwagę estetykę. Na kilku metrach kwadratowych próbujemy zmieścić dosłownie wszystko, od podstawowych elementów takich jak wanna, sedes, czy umywalka, poprzez kosmetyki, ręczniki, przyrządy do pielęgnacji, po pralkę, suszarkę i kosz na odzież.

 

Łazienka często pełni dodatkowo rolę pralni, suszarni, prasowalni i składzika. Nie powinno więc dziwić, że zostaje nam małe pole do popisu, jeśli chodzi o wystrój.


Ale nie tylko posiadacze małych łazienek mają problem z ich funkcjonalnością. W nowoczesnych lokalach, w których bardziej zamożni mogą sobie pozwolić na umieszczenie wszelkich udogodnień, często brakuje pomysłu na stylowe rozwiązania i zagospodarowanie poszczególnych sprzętów. Pomimo to, z roku na rok temat aranżacji i designu łazienek stopniowo zyskuje na znaczeniu.

Stylowa łazienka w zasięgu Twoich możliwości

Producenci prześcigają się w oferowanym asortymencie. Szeroka gama stylów, barw i wymiarów to standard, który ma za zadanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Bez względu na indywidualne gusta, rozmiary łazienki i jej wyposażenie, z pewnością powinniśmy znaleźć coś dla siebie.

 

Co zaś, gdy nawet pomimo tak bogatej oferty wciąż nie potrafimy podjąć ostatecznej decyzji? Nietypowe łazienki będą wymagały niestandardowych rozwiązań. W takim przypadku możemy skorzystać z usług firm, które oferują meble pod wymiar w tym szafki łazienkowe Od momentu tworzenia projektu, poprzez dobór materiałów i kolorów, aż po wykonanie, będziemy mieli wpływ na każdy etap produkcji. Efekt? Gwarancja jakości, idealne dopasowanie do wnętrza oraz meble, które będą służyły nam na lata.

Raz na zawsze pożegnaj się z bałaganem - uskutecznij swoje meble

Szafki do łazienki to skuteczny sposób radzenia sobie z chaosem, który często dotyka tę część domu. Koniec z pozostawianiem kosmetyków na każdej wolnej przestrzeni, montowaniem wieszaków na ręczniki i potykaniem się o stojące na ziemi detergenty. Teraz wszystko znajdzie swoje miejsce. Możemy ułożyć przedmioty według przeznaczenia, a każdy domownik otrzyma własne miejsce na niezbędne akcesoria.


Szafki do łazienki to nie tylko gwarancja porządku, ale także bezpieczeństwa. Rodziny z małymi dziećmi doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest zabezpieczenie i nietrzymanie potencjalnie szkodliwych przedmiotów w zasięgu swoich pociech. Istnieje szereg rozwiązań, które uniemożliwiają swobodne otwieranie drzwiczek, bądź wysuwanie szuflad. To wydatek stosunkowo niewielki, a liczne korzyści szybko zrekompensują poniesione koszta.

Łazienka jest idealnym miejscem do relaksu po całym dniu ciężkiej pracy. Gorące kąpiele, wyjątkowy nastrój i odpowiednie wyposażenie to gwarancja uzyskania pożądanego efektu. Nie odmawiaj więc sobie namiastki luksusu. Szafki łazienkowe nie tylko stanowią efektowne dopełnienie wnętrza, ale również pomogą zorganizować przestrzeń i panujący w nim rozgardiasz. Mamy nadzieję, że nasze realizacje pomogą w dokonaniu trafnego wyboru.

Wstecz