Kuchnia prawdziwej pani domu

06.07
Kuchnia prawdziwej pani domu

Perfekcyjna Pani Domu inspirowała kobiety w całej Polsce przez dwa lata i mimo że program dobiegł końca, wciąż głośno jest o Małgorzacie Rozenek oraz prezentowanych przez nią sposobach na piękny i zadbany dom. Jak sprawić, aby nasz dom prezentował się żurnalowo? Dziś podpowiemy, jakie meble kuchenne najlepiej wybrać, aby idealnie podkreślały wystrój wnętrza i styl życia rodziny.

Kuchnia nie tylko do gotowania i jedzenia

W obecnych czasach gotowanie jest czynnością, która coraz częściej traktowana jest jako rodzaj sztuki. W modzie są wysublimowane smaki, orientalne przepisy oraz naturalne składniki. Kuchnia z miejsca, które służyło przygotowywaniu i spożywaniu posiłków, przeistoczyła się  przestrzeń, która oprócz celów praktycznych pełni również istotne funkcje socjalne i rekreacyjne.

 

Typowym zjawiskiem jest tu wspólne przygotowaniu potraw w gronie rodzinnym, czy cykliczne kolacje z przyjaciółmi. Meble kuchenne powinny być więc nie tylko wygodne, ale i piękne.

Nowoczesne kuchnie w zasięgu możliwości

Zakup mebli kuchennych to nie lada wyzwanie. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim potrzeby, częstotliwość gotowania, wyposażenie kuchni, ilość domowników, to czy biorą oni czynny udział w przygotowywaniu posiłków, rozmiar i wymiary miejsca, jakie chcemy zagospodarować. Ponadto, o ile kiedyś aranżacja wnętrz opierała się w głównej mierze na stylowym zagospodarowaniu pokoi mieszkalnych, teraz każdy skrawek przestrzeni brany jest pod uwagę, gdyż tylko spójna kompozycja oddaje klimat domu, bądź mieszkania.

Sprawy nie ułatwia też fakt, że każdy z nas ma inne wyobrażenie dobrego gustu, a trendy ulegają ciągłym zmianom. Niektórzy lubią klasyczne style, inni preferują kuchnie nowoczesne. W drugim przypadku liczy się przede wszystkim funkcjonalność, nowoczesne technologie, swoisty minimalizm oraz ciekawe i odważne rozwiązania.

Kuchnie pod wymiar potrzeb i oczekiwań

Meble na wymiar to odpowiedź producentów na najbardziej skomplikowane zlecenia. Na czym polega ich wyjątkowość? Przede wszystkim projektowane są na specjalne zamówienie z myślą o określonych użytkownikach. W efekcie klienci decydują o każdym aspekcie, od użytych materiałów po zastosowane wykończenia.


Co na tym zyskujemy? Unikatowe rozwiązania i maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku kuchni o niewielkich metrażach. Tak skonstruowane wnętrze będzie idealnie komponowało się z wystrojem całego lokalu. Ponadto osoby o nietypowym wzroście lub niepełnosprawne będą mogły dostosować wysokość blatu i zawieszenia szafek do własnych preferencji.

 

Kuchnie mogą zaskakiwać wykonaniem, ale nie możemy zapominać o ich podstawowym przeznaczeniu, czyli gotowaniu. Dołóżmy wszelkich starań, aby była to czynność wykonywana z przyjemnością i bez utraty zbędnego czasu. Szafki kuchenne na wymiar to sprawdzone rozwiązania stolarskie zarówno dla singli mieszkających w kawalerkach, jak i wielodzietnych rodzin z domków jednorodzinnych. Warto skontaktować się z nami. Na pewno odpowiemy na wszelkie pytania.

Wstecz