Meble do kuchni: oszczędnie, praktycznie, funkcjonalnie. Mini-poradnik zakupowy

07.07
Meble do kuchni: oszczędnie, praktycznie, funkcjonalnie. Mini-poradnik zakupowy

Kuchnia to ważny, a dla niektórych najważniejszy element każdego domu. To tutaj rozwijamy kulinarne pasje, przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną. Gotowanie jest obecnie bardzo modne i coraz więcej osób gotuje w domu dania, których nie powstydziłby się profesjonalny kucharz. Nie bez powodu kulinarne popisy Gordona Ramsey`a, czy Magdy Gessler oglądane są przez miliony widzów. Zadbajmy więc, aby meble do kuchni były jej wizytówką domu i stworzyły miejsce, w którym zwyczajnie lubimy spędzać czas. Podpowiemy, jak to osiągnąć za niewielkie pieniądze.

Wysoka jakość, szeroki wybór, czy przystępna cena? - cechy funkcyjnych mebli kuchennych

Wybór jest jeden: wszystko w jednym. Tanie meble kuchenne dostosowane do indywidualnych potrzeb to rzeczywistość. Nie musimy wydawać fortuny, aby wyposażyć pomieszczenie w niezbędny sprzęt. Wystarczy wybrać firmę, która  na pierwszym miejscu stawia stosunek jakości do ceny. I bezwzględnie zdecydować się na meble na wymiar, co da nam dostęp do palety różnorodnych stylów w bogatej gamie kolorystycznej. Otrzymamy najnowsze rozwiązania techniczne, wysokiej klasy materiały i gwarancję zadowolenia przez lata. A wszystko to bez nadmiernego uszczuplenia zasobów własnego portfela.

Funkcjonalne rozwiązania, czyli jak z pomysłem urządzić kuchnie

Odpowiednie rozmieszczenie sprzętów i mebli może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania tej części domu. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby zaoszczędzić i usprawnić gotowanie. Przede wszystkim powinniśmy dopasować meble do wymiarów i rozmiarów kuchni. Zachowanie wolnej przestrzeni jest kluczowe. Nic chyba bardziej nie irytuje podczas przygotowywania potraw, jak przedzieranie się przez ciasną kuchnię w poszukiwaniu garnków, naczyń, czy sztućców.

Utensylia i produkty powinno być na swoim miejscu, posegregowane kategoriami, w łatwo dostępnych miejscach. Aby zwiększyć funkcjonalność kuchni, projektanci zalecają zachowanie tradycyjnego rozwiązania, czyli tzw. trójkąta roboczego. Na poszczególnych jego wierzchołkach powinny się znaleźć: lodówka, kuchenka i zlewozmywak, a także urządzenia im pochodne. Zachowana zostaje wtedy harmonia i kolejność wykonywania czynności.

Innym sposobem jest stworzenie tzw. wyspy na środku pomieszczenia, dzięki czemu w przygotowaniach posiłków weźmie udział cała rodzina. Nie zapominajmy też o kwestiach, które na pierwszy rzut oka wydają się oczywiste. Blaty powinny być odpowiedniej wysokości, a szafki należy zaopatrzyć w zabezpieczenia przed dziećmi.

Dla smakoszy i pasjonatów gotowania kuchnia to serce domu. Powinniśmy zadbać, aby przebywanie w niej było przyjemne zarówno dla nas, jak i pozostałych domowników. Nowoczesne rozwiązania i szeroki wybór mebli z pewnością ułatwią zadanie, a w efekcie otrzymamy kuchnię, o jakiej zawsze marzyliśmy. Odpowiednio urządzone wnętrze stanowić będzie wspaniałe podkreślenie wystroju całego domostwa.

Wstecz