Szafa przesuwna jako garderoba w Twoim domu

07.07
Szafa przesuwna jako garderoba w Twoim domu

W telewizyjnych programach o celebrytach często możemy zobaczyć garderoby sławnych ludzi. Niektóre zadziwiają bogatą zawartością, a wszystkie - metrażem, jaki zajmują. Najbardziej okazałe z pewnością wypełniłyby mieszkanie przeciętnego Kowalskiego. Niestety nie wszyscy mogą pozwoli sobie na takie rozwiązanie, ale nie oszukujmy się - większości z nas wystarczy skromniejsza wersja w postaci szafy przesuwnej. Gwarantujemy, że odpowiednio dobrana, sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu.

Szafy przesuwne do przedpokoju – strefa porządku

Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, jeśli nawet nie najważniejsze. Według naukowców, w kontaktach międzyludzkich wystarczy 11 sekund, aby wyrobić opinię o drugiej osobie. Zasada ta odnosi się do różnych aspektów życia, również gustów. Powinniśmy pamiętać o tym w sytuacji kiedy chcemy zaimponować gościom. Dołóżmy wszelkich starań, aby wizyta od początku do końca przebiegała na wysokim poziomie i była godna wspomnień.


Hol, przedpokój, to miejsce, które widzimy zaraz po przekroczeniu progu. Sterta ubrań, wiszące na widoku kurtki, walające się pod nogami buty… Nie brzmi zachęcająco, prawda? Szafa przesuwna z pewnością uporządkuje przestrzeń oraz pomoże zapanować nad tworzącym się chaosem. Wewnątrz umieścimy ubrania wierzchnie na każdą porę roku, posegregowane według uznania. Jeśli zaś pozwoli na to dostępna przestrzeń, możemy rozważyć przechowywanie w niej np. odkurzacza, czy innych domowych sprzętów.

Szafy przesuwne do sypialni – strefa komfortu

Kiedy zadbamy już o zadowolenie gości, czas zainteresować się komfortem domowników. Najlepszym miejscem do relaksu, odpoczynku i wyciszenia jest niewątpliwie sypialnia. Nowoczesne trendy stawiają na minimalizm w kwestii aranżacji, a szafy przesuwne idealnie wkomponowują się w ten styl.


Co zyskujemy decydując się na takie umeblowanie? Przede wszystkim więcej wolnego miejsca i oszczędność kosztów. Ale to dopiero początek długiej listy zalet. We wnętrzu szafy znajdziemy półki i wieszaki na ubrania, wydzieloną przestrzeń na obuwie, a nawet specjalne koszyki z przeznaczeniem, np. na bieliznę. Raz na zawsze rozwiążemy problem szukania poszczególnych części garderoby i akcesoriów rozrzuconych po całym domu.

Perfekcyjny wygląd przez cały dzień

W obu wyżej wymienionych przypadkach warto pomyśleć o dodatku, którego zastosowanie ma wiele na pierwszy rzut oka niewielkich, ale pozytywnych skutków – o lustrze. Szafy przesuwne z lustrem nie tylko spodobają się paniom, ale z pewnością zostaną również docenione przez resztę domowników.

 

Po porannej toalecie przed wyjściem z domu warto jeszcze raz sprawdzić, jak się prezentujemy w całej okazałości. To ostatnia chwila na drobne poprawki naszego wyglądu i dopracowanie szczegółów.


Lustra mają jeszcze jedną zaletę, której często nie bierzemy pod uwagę. W niewielkich pomieszczeniach z powodzeniem optycznie powiększą przestrzeń.

 

Obecnie prywatna garderoba jest w zasięgu możliwości niemal każdego, a bogata oferta dostępnych produktów zadowoli nawet najbardziej wymagających. Warto więc niewielkim kosztem uporządkować przestrzeń wokół siebie, zyskać wolne miejsce i upiększyć wnętrze domu.

Wstecz